Rybník na Vrahově potoce

9. března 2008 v 12:01 | Petr Šnajdr |  Hřebeny
Pokud nechcete být překvapení tak neodbočujte. Myslel jsem si, že v této části Hřebenů mě již nic nemůže překvapit, ale jak jsem se mýlil. Vyrazil jsem po cyklostezce z Haloun a někde nad hájovnou Rochota ji opustil a dál stoupal k místům kde se rozkládá Klondajk. Čekal jsem tu vše, jen ne rybník. Nakonec se ukázalo, že toto hrůzostrašně pojmenované místo dříve nebylo tak osamělé a za první republiky tu stál pod Bílou skálou trempský kemp. Někdy se pokusím to místo najít, ale teď zpět k rybníku.

Obrázek: Vrahův potok je docela hezké místo sřadou bažin v okolí, ale i nádherně meandrovitě zkroucených jednotlivých ramen potoka, který vznika z řady menších potůčků nedaleko odtud.
Rybník je zasazený do údolí a jeho hráz tvoří cesta. Je v ní několik schodů pod nichž bvyste mohli sestoupit do vody, pokud by vás to snad lákalo a nebo k tomu našli nějaký jiný rozumný důvod. Na druhé straně cesty vytéká voda poněkud neromanticky z velké betonové trubky, ale zase na druhou stranu docela pěkným minivodopádem, který byl teď na jaře plný ledové tříšti. Nakonec celý rybníček byl pokrytý tenkou vrstvou ledu také.
Obrázek: Rybníček je to opravdu malý, ale na pěkném a trochu nečekaném místě. Ještě na něm ležel led.
Na fotgrafii rybníček vypadá poněkud obyčejně, ale představte si, že na něj narazíte po 3 kilometrech setrvalého stoupání, kdy míjíte prudké svahy nad údolím Vrahova potoka. To pak opravdu překvapí. Ale neméně překvapí dost zvláštní lesní niky nad rybníkem kde potok vytváří neskutečná zákoutí.
Obrázek: Bažiny jsou na Hřebenech docela běžné i když jste v těch nejvyšších místech. Tahle je sice z jednoho místa nad Černolicemi, ale dáva tušit jak taková hřebenová bažina vypadá.
Zjistit něco více o tomto místě se mi nepodařilo. Snad jen perlička - snad kdosi potřeboval svahovou lžíci k bagru a neb jeden byl zaparkován nedaleko Vrahova potoka, hodila se mu právě tahle. Kam těch 250 kg železa odnesl ovšem nikdo neví. Otázkou zbývá říct zdali se zdejší potok nejmenuje špatně i když Zlodějův potok by neznělo zdaleka tak děsivě.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 mqqwkppi mqqwkppi | E-mail | Web | 28. května 2009 v 3:04 | Reagovat

9S7PIc  <a href="http://zglwzmskztjt.com/">zglwzmskztjt</a>, [url=http://krjsvpifjjcg.com/]krjsvpifjjcg[/url], [link=http://fobngqtqagkv.com/]fobngqtqagkv[/link], http://wewuvhoknbul.com/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama